Smiley face
U kategoriji Blace, Poslednje Vesti, Sport.

61. maraton Muljurka Đurkovića

Autor 20 нов 2017

BLACE- Na maratonu Plavi krug Miljurko Đurković iz Blaca zauzeo je 119.mesto sa rezultatom 4:59:39 .Ovo je inače njegov 61. istrčani maraton u bogatoj atletskoj karijeri.

Maraton održan na Adi Ciganliji organizovalo je Udruženje za borbu protiv dijabetesa grada Beograda. Pored trke maratona, u isto vreme održana je i trka zadovoljstva i podrške. Na stazi i oko nje, aktivisti Crvenog Krsta i ekipe Hitne Pomoći obezbedili su svu potrebnu pomoć.

Ovaj maraton okupio je više od 300 učesnika iz zemlje i regiona sa ciljem da se pruži podrška svim obolelim od dijabetesa.

Na glavnoj trci od 42 kilometara i 195 metara, koja se održavala oko jezera na Adi Ciganliji, bilo je i 4 takmičara obolela od dijabetesa tipa 1, a jedan od njih bio je i Vedran Krčedinski iz Hrvatske koji je osvojio drugo mesto.

Pobednik ovog maratona bio je naš maratonac Predrag Knežević.

Ovim trkama nedvosmisleno je pokazano da za dijabetes ne postoje granice kao što je nije bilo ni u humanom pristupu celoj organizaciji i velikom druženju svih učesnika, saznali smo od Miljurka Đurkovića.

20 нов 2017. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.