Smiley face
U kategoriji Blace, Poslednje Vesti, Sport.

Blačanka grabi ka vrhu svetskog tenisa

Autor 12 авг 2018

BLACE- Srpska teniserka Lola Radivojević (13) ostvarila je odlične rezultate na dva vrlo jaka ETA U14 turnira 1. kategorije u Belgiji i u Nemačkoj: na Bruyninx YCC u belgijskom gradu Haseltu (od 4. do 12. avgusta 2018. godine), i na turniru 41. Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U14 u nemačkom gradu Direnu – u Haseltu je u četvrtfinalu izgubila od 1. nositeljke Filipinke Aleksandre Eale (pobednice čuvenog turnira Les Petits As Mondial Lacoste u Tarbu i finalistkinje Oranž Boula), kojoj je pri rezultatu 6-4 za Ealu morala da preda zbog nategnuća ligamenata, dok je u Direnu osvojila drugo mesto na utešnom turniru.
Lola je na turniru u Haseltu bila 12. nositeljka, a u 3. kolu je pobedila 7. nositeljku, Ruskinju Jaroslavu Bartaševič 3-6 7-5 6-4.

Bravo i za šampionku Makedonije Aleksandru Simevu, koja je osvojila titulu na utešnom turniru u Direnu, pobedivši Lolu u finalu!

Zapažen uspeh na turniru Bruyninx YCC u belgijskom Haseltu ostvarili su prvakinja Hrvatske Leticija Taroko i Makedonac Kalin Ivanovski, plasiravši se u polufinale, i Makedonka Jana Stojanova i Crnogorka Divna Ratković, koje su došle do četvrtfinala; Makedonka Aleksandra Simeva je u 3. kolu izgubila od Leticije Taroko.