Smiley face
U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport, Žitorađa.

Dupli program u Žitorađi: Rukometaši izgubili za dlaku od Topličanina, rukometašice pobedile

Autor 12 нов 2018

ŽITORAĐA- Ljubitelji rukometa u Žitorađi mogli su juče da uživaju u duplom programu s obzirom da su i muška i ženska ekipa igrale kao domaćini. Prvi su na teren od 18 časova izašli rukometaši, koji su u derbi meču 7. kola Super B lige dočekali ”večite rivale” ekipu prokuapčkog Topličanina. Žitorađani su bolje otvorili meč ušli motivisani i koncetrisaniji od rivala i brzo poveli sa dva gola prednosti.

U pojedinim trenucima prvog poluvremena ta prednost je bila i tri, čak i četiri gola prednosti. Po završetku prvih pola sata igre rezultat je bio 12:10 u korist domaćina. U drugom poluvremenu uloge su se zamenile. Izabranici Bratislava Đorđevića su odlično otvorili drugo poluvreme i brzo izjednačili a zatim i poveli sa dva gola prednosti. Žitorađani nošeni raspucanim Dušanom Ilićem koji je postigao 10 golova, i odličnim Milojkovićem na golu, koji je imao 15 intervencija, imali su u 58. minutu dva gola prednosti ali u finišu su igrači Topličanina uspeli da izjednače i na kraju pobede. Golovima iskusnih Janićijevića i Stefanovića koji su bili najbolji u redovima Topličanina sa po 6 preciznih udaraca Topličanin je došao do rezultata 24.25 u svoju korist. Senku na derbi su bacile pojedine sporne sudijske odluke sudijskog para Kolak – Milošević koji u završnici meča kao da nisu smeli da isključe Ljubomira Janićijevića koji je srušio Ćurčića u kontranapadu na nebranjen gol Topličanina. Donošene su još mnoge sporne sudijske odluke na štetu obeju ekipa ali se ova istakla kao glavna za nastavak meča. Topličanin je trenutno 6. a Žitorađani 9. na tabeli sa 6, odnosno 5 bodova.
Junak meča za Prokuplje, Stefan Stefanović rekao je za naš portal: ”Pre svega čestitao bih ekipi Žitorađe na borbi, i dobroj igri. Mi smo večeras imali malo više sreće i zasluženo slavili, može se reći da nam se vratilo s obzirom da smo i mi nekoliko utakmica izgubili u finišu meča. ‘‘
Mlađani Dejan Ilić, rukometaš Žitorađe je čestitao protivnicima na pobedi i dodao:
” Čestitao bih protivniku na dva osvojena boda, čini se da su imali više sreće u finišu. Mada mislim da bi najrealniji rezultat večerašnjeg meča bio – remi. ” – izjavio je 20-godišnji Ilić.
Od 20:30 rukometašice ŽRK Žitorađa su dočekale favorizovanu Jagodinu koju su savladale sa čak 10 golova razlike, 31:21. Najraspoloženije kod domaćih igračica za igru bile su Sonja Simonović sa 7 i Jelena Stamenković sa 6 golova. Kod gošći najbolje su bile Mina Milosavljević i Tamara Marković sa 6 pogodaka