U kategoriji Blace, Kuršumlija, Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport, Žitorađa.

Poslednje kolo Zone Zapad: Kosanica-Žitorađa 9:0, ovacije Pavićeviću

Autor 9 juna 2019

KURŠUMLIJA- U poslednjem kolu Zone Zapad Kosanica je danas pobedila Žitorađu na svom terenu sa 9:0 (3:0). Centarfor Kuršumličana Uroš Pavićević odigrao je poslednju utakmicu u dresu Kosanice. Od kluba je dobio poklone a od navijača ovacije.

Po sparnom vremenu Kosanica je napunila mrežu gostiju koji se nisu baš mnogo ni trudili da ugroze gol Spalovića. Četiri gola postigao je Nikola Jovanović, po dva Uroš Pavićević i Jovan Jovanović i jedan Jevtić.

Prvi gol pao je već u 8. minutu i bio je pravo remek delo Jovana Jovanovića. On je prihvatio loptu poludesno na oko 25 metara od gola gostiju, krenuo jedan korak i opalio levicom. Lopta je pogodila desnu golmanovu stativu i odbila se u mrežu.

U 20. minutu bilo je 2:0. Pavićević je primio loptu oko penala okrenut leđima, okrenuo se i smestio je po zemlji u levi golmanov ugao.

U 34. minutu Marko Petrović je uputio dubinsku loptu koju je na ivici šesnaesterca odlično primio Nikola Jovanović i plasirao pored nemoćnog Ilića.

U drugom poluvremenu ista slika igrači Kosanice napadaju a gosti nemoćno prate šta se dešava oko njih.

U 55. minutu Nikola Jovanović i Pavićević su se prošetali duplim pasom kroz šesnaesterac gostuju a Pavićević se bukvalno ušetao u mrežu sa loptom

U 60. minutu ista situacija. Ponovo su se Pavićević i N. Jovanović poigrali sa odbranom gostiju samo što se ovoga puta u listu strelaca upisao N. Jovanović.

U 62. minutu gol je postigao Jevtić na proigravanje Pavićevića. U 67. minutu još jedan gol Jovana Jovanovića a do kraja utakmice Nikola Jovanović je postigao još dva gola.

Prvenstvo u Zoni Zapad je završeno. Pobedom nad Moravom rezultatom 2:1 Topličanin je osvojio titulu prvaka i plasirao se u Srpsku ligu. Rembas je drugi a Kosanica treća. Nikola Jovanović (Kosanica) je najbolji strelac Zone Zapad sa 29 golova, drugo mesto dele Uroš Pavićević (Kosanica) i Lapčević (Jastrebac) sa po 17 golova.

Uroš Pavićević odigrao poslednju utakmicu za Kosanicu

Centarfor Kosanice Uroš Pavićević odigrao je danas poslednju utakmicu za Kosanicu u kojoj je proveo šest godina. Njemu je klub u znak zahvalnosti za mnogo golova i pobeda koje je doneo klubu dodelio zahvalnicu i poklone. Navijači su Pavićevića pozdravili ovacijama a on im se odužio sa dva gola i dve asistencije. Pavićević napusta fudbal i seli se u Beograd.

30 5 7 18 21

9 juna 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.

13 komentara za “Poslednje kolo Zone Zapad: Kosanica-Žitorađa 9:0, ovacije Pavićeviću”

1. Ivica

Hvala ti Urose na divnih sest ipo godina provedenih u nasoj Kosanici,nikada te necemo zaboraviti sta si pruzao u nasem klubu prolivao si i krv i znoj za nas grb,ostaces upisan u istoriji kao jedan od vodecih strelaca Kosanice…hvala ti jos jednom nas veliki SUMI od srca

2. Ivan

Čestitke za Pavićevića.Sve najbolje u životu ti želim.Tako se igra za svoj klub,svoj grad,svoje navijače.Danas su pokazali ljudi koliko vrediš.Čestitke ekipi na pobedi.Srecno

3. Pera

Lepo za uši još lepše za oči.Ovo se retko vidja.Bravo za navijače,za upravu.Svaka čast za ideju.Ovo je sport.

4. Sasa

Časno ste momci na poziciji koju nosite.Nema laži nema prevara.Ovo je mesto zasluženo vašom igrom.Pavićeviću čestitke za tebe od ❤️❤️❤️

5. Tas

Uvek sam mislio da je Šumi u oblacima ali danas sam se razuveriti.Momak je skroman,hladan kao stena ili ne želi da pokaže svoje emocije.Ovoliko skandiranje jednog imena nisam video na ovim tribinama za mojih 70 godina.Bravo za sve danas se videlo ko voli fudbal a ko pare.

6. Verni

Cestitkama na pobedi.Sve pohvale za navijače.A sto se tice Urosa skroman momak i tako se i povlači sa terena.Bravo.

7. Igor

Bravo Olosi.Bravo Pavicevic.Cestitke.

8. Bojan

Čestitke za Kosanicu i visoko mesto na tabeli.Zasluzeno.Uroše srecan ti put.Lepa budu most nek te kroz zivot prati

9. Race

Stao reci osim da danas niko nije gledao toliko utakmicu koliko se navijalalo skandiralo ime Urosa.Bravo za decka to je jedan vaspitam i kulturan momak sto bi svaki roditelj pozeleo da ima.Nadam se da s.u danas tvoji roditelji bili PONOSNI na tebe ai ti na njih,takav si zahvaljujuci njima.Srecno Urose

10. Djura

Nigde u tekstu ne pise, jel zavrsio karijeru ili menja klub.

11. Dule Skembic

Divan oproštaj na kraju. Treće mesto nije neuspeh. Sledeće sezone neće biti Toplicanina pa je to sjajna prilika da uz par pojačanja i novim trenerom Kosanica osvoji prvo mesto.