Smiley face
U kategoriji Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Rukomet: Žitorađa još bliža Super B ligi

Autor 13 апр 2018

ŽITORAĐA- Rukometaši Žitorađe su sinoć pred oko 500 gledalaca u svojoj hali pobedili ORK Bor sa 36:32, i tako se učvrstili na čelu tabele Prve lige-istok. Domaćini su od starta utakmice krenuli silovito i već u 8 minutu bilo je 7:3.

Foto Press Company

Borani su ovu prednost prepolovili u 15. minitu i tada je na semaforu pisalo 10:8 za Žitorađu. Ipak domaći igrači su u narednim minutima preko čvrste odbrane i brzih kontri stigli do prednosti od čak 7 golova. Tako je u 22. minutu utakmice Žitorađa vodila sa 16:9. Do kraja prvog poluvremena timovi su skoro naizmenično postizali golove, da bi posle prve deonice rezultat glasio 22:17 za Žitorađu. U drugi deo igre gosti ulaze sa željom da smanje zaostatak i u tome uspevaju već u 45. minutu, kada je domaćin imao samo dva gola prednosti. Ipak. Žitorađa u finišu pokazuje zašto je ove sezone u vrhu tabele i u jednoj žestokoj završnici privodi meč kraju, i zasluženo pobeđuje 36:32.

13 апр 2018. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.