Smiley face
U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport.

Topličanin pobedio srpskoligaša u kupu

Autor 4 авг 2017

PROKUPLJE- U četvrtfinalu fudbalskog kupa Regiona istočna Srbija fudbaleri Topličanina pobedili su favorizovane goste Moravac Orion iz Mrštana kod Leskovca sa 2:1, i plasirali se u polufinale. Gosti igraju u Srpskoj ligi pa je uspeh Prokupčana tim veći.

Topličanin je poveo već u 6. minutu. Kapiten Vlada Paunović je sa leve strane uputio loptu po zemlji u kazneni prostor gostiju na koju je natrčao Mladenović i doveo svoj tim u vođstvo.

Gosti se nisu predavali i u prvih dvadesetak minuta propustili su tri velike prilike, odnosno golman domaćih Gligović je sve odbranio.

U samom finišu dva uzbuđenja pred golom gostiju. Najpre u 43. minutu sudija Miladinović na asistenciju svog pomoćinka poništio je drugi pogodak Mladenoviću. Samo minut kasnije penal za domaćina, pošto je Stojanović igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Udarac je izveo Luka Paunović, ali je promašio ceo gol, lopta je završila pored desne stative.

U dugom delu igre još po jedan pogodak na obe strane. Već u 48. minutu domaći udvostručuju prednost pogotkom Stojkovića, udarcem sa nekih 18 metara. Jedini pogodak na utakmici za goste osam minuta kasnije postigio je Stefanović.

4 авг 2017. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.