U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport.

Fenjeraš naneo težak poraz Topličaninu

Autor 13 sep 2020

PROKUPLJE U 6. kolu Srpske lige Istok fudbaleri Topličanina doživeli su još jedan ubedljiv poraz. Na gostovanju u Vladičinom Hanu poraženi su od Morave rezultatom 5:1, poluvreme 4:1.

Morava je i nakon ove, prve pobede u prvenstvu, ostala na poslednjem 20. mestu sa 3 osvojena boda, dok Prokupčani zauzimaju 17. mesto sa bodom više iz jedne pobede i nerešenog rezultata u dosadašnjih 6 kola.

Utakmica u Vladičinom Hanu je rešena već nakon prvih 45 minuta, kada su domaćini poveli sa 4:1, a u nastavku samo su još jednim golom povećali rezultat i sa 5 golova u mreži ispratili Prokupčane, od kojih se očekivalo više u ovom susretu.

Nadu da mogu do bodova na gostujućem terenu, podgrejala je činjenica da Moravado ovog kola nije osvojila ni jedan bod, međutim na današnjem susretu je potpuno nadigrala goste i zasluženo pobedila.

Domaćini su poveli već u 8. minutu,  samo 4 minuta kasnije imali su 2 gola prednosti, a u 33. minutu su povećali prednost na 3:0.

Prokupčani 7 minuta kasnije, u 40. minutu smanjuju na 3:1, ali u finišu prvog dela domaćini u 43. minutu postiže gol za konačnih 4:1 na poluvremenu.

U drugom delu nešto čvršća igra Topličanina, ali u 68. minutu domaći postižu još jedan pogodak za konačnih 5:1.

I pored ubedljive prednosti domaćina, utakmica je odigrana u napetoj atmosferi, a glavni sudija je podelio 6 žutih kartona domaćinima i 4 ekipi Topličanina.

Već sredinom nedelje, u sredu 16. septembra Prokupčani na domaćem terenu čekaju ekipu Vlasine, a tokom  vikenda 19. septembra ponovo u Prokuplju stiže Budućnost iz Popovca.

I jedna i druga ekipa su na vrhu tabele u prvih 6 kola, Vlasina na četvrtom sa 13 i Budućnost na sedmom mestu sa 10 osvojenih bodova.