BlaceKuršumlijaPoslednje VestiProkupljeSportŽitorađa

Istorijski uspeh rukometaša Topličanina

PROKUPLJE- U veličanstvenoj atmosferi pred blizu 2.000 gledalaca u hali u Prokuplju rukometaši Topličanina savladali su Vranje rezultatom 22:19 poluvreme 12:8 i tako ostvarili istorijski uspeh i plasirali se u Super ligu Srbije. Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina rukometaši Topličanina odigrali su sjajnu utakmicu i u odbrani i napadu i više nego zasluženo došli su do pobede i do najvećeg uspeha i bogatoj istoriji kluba. Nijednog trenutka pitanje pobednika nije se dovodilo u pitanje, od samog starta rukometaši Topličanina stavili su gostima do znanja ko je motivisaniji i ko više želi i zaslužuje pobedu.

Najefikasniji u ekipi Topličanina bio je Uroš Jevtić sa 8 golova koji je bio više nego siguran i gotovo nepogrešiv sa linije od 7 metara i u najtežim momentima davao neophodnu sigurnost igri Topličanina, Ivan Dimitrijević se 4 puta upisao u strelce, po 3 gola postigli su Uroš Stanković i Aleksandar Ćirić, dva gola je postigao kapiten Ljubomir Janićijević a po jedan Miloš Jovanović i Sead Međedović. U ekipi Vranja istakao se Stamenković sa 6 golova. Treba istaći fantastični partiju pivotmena Topličanina Miloša Jovanovića koji je proglašen za igrača utakmice a sjajan je bio i na golu Lazar Minić. Ekipu je sjajno sa klupe vodio trener Miljan Manić koji zaslužuje sve čestitke za maksimalan učinak i sve pobede u ovogodišnjem rukometnom prvenstvu Super B lige.

Domaći rukometaši su sjajno počeli, u 15. minutu imali su 4 golova prednosti. Gosti su nakon toga uspeli da smanje ali sjajnim finišem Topličanin ponovo odlazi na 4 gola razlike. U drugom poluvremenu nastavila se sjajna partija igrača Topličanina koji su u 43. minutu imali i 7 golova prednosti. Do kraja uz fantastičnu podršku sa tribina domaćin je uspeo da zadrži prednost i da ostvari istorijsku pobedu koja je označila i početak velikog slavlja.

92% LikesVS
8% Dislikes

Jedan komentar

1. Oni su heroji Kuršumlije ali samo je pitanje vremena kada će Kosanica ostvariti isti uspeh.

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo posetioce Toplicke Vesti online portala da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Topličke Vesti online portala ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između posetioca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Topličkih Vesti online portala. Redakciji Topličkih Vesti se možete obratiti na: komentar@toplickevesti.com.