U kategoriji Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Još jedna dobra partija Žitorađe

Autor 14 apr 2019

ŽITORAĐA- Fudbaleri Žitorađe u 22. kolu Zone Zapad, na ”domaćem” terenu u Prokuplju savladali su danas ekipu Juhora iz Obreža rezultatom 3:2 (1:0) . Izabranici Ivana Jovanovića su od početka bolje ušli u meč što je rezultiralo sa nekoliko izglednih šansi u prvom delu. Međutim, šanse koje su stvarali Marjanović i Milosavljević nisu uspeli da pretoče u pogotke.

Taman kad se pomislilo da će se na poluvreme otići sa 0:0 Igor Ristić je bravurom iz slobodnog udarca postigao gol za 1:0. U drugom delu Žitorađa dodaje gas i preko vihornog Milosavljevića, koji je postigao pogotke u 54. i 60. minutu, dolazi do prednosti od 3:0. Treba istaći da je Žitorađa delovala bolje u većem delu meča, a posebno se u veznom redu uz mlađanog Milosavljevića istakao i Nikola Milić koji je bio motor ekipe iz Žitorađe.
Gosti su došli do 3:2 preko kapitena Dušana Ćosića koji je u 80. minutu prvo iskoristio nesmotrenost štopera, a potom u 88. i loše postavljanje mladog golmana Žitorađe Ilića i smanjio na 3:2.

– Drago mi je da sam posle dugo vremena dobio šansu u prvom timu od starta, i mislim da sam opravdao očekivanja. Što se igre ekipe tiče mislim da je u prvom delu falilo malo više ozbiljnosti, ali smo uspeli da to rešimo u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo slavili.– rekao je dvostruki strelac na današnjem meču, 19-godišnji Viktor Milosavljević.

Trener gostiju iz Obreža čestitao je Žitorađi na zasluženoj pobedi i rekao da njegova ekipa sada gleda napred i da se okreće novim izazovima koji joj predstoje.

U sledećem kolu Žitorađa dočekuje ekipu Sloge iz Despotovca.

FK ŽITORAĐA – FK JUHOR (3:2)
Stadion: Ofk Topličanin
Gledalaca: 140

Strelci: Ristić u 45, Milosavljević u 54 i 60. za Žitorađu, Ćosić u 80 i 88. za Juhor.

Fk Žitorađa: Ilić 7, Blagojević 7 (od 70. Filipović – ), Paunović 7, Milić 7,5, Cvetanović 8, Stojanović 7, Milosavljević 8,5, Ristić 7, Marjanović 6,5 (od 61. Dinić – ), Todorović 7 (od 70. Janković – ), Jovanović 6,5.

Fk Juhor: Maksimović 6, Miletić 6,5, Simić 6,5, Kolarević 6, Dinić 7, Jokić 6,5 Cvetković 6, Mitić 6, Jelić 5,5 (od 45. Vasić 6,5 ) Mitić D. (od 45. Filipović 6)

Igrač utakmice: Viktor Milosavljević 8,5 (Fk Žitorađa)

14 apr 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.