U kategoriji Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Još jedna dobra partija Žitorađe

Autor 14 apr 2019

ŽITORAĐA- Fudbaleri Žitorađe u 22. kolu Zone Zapad, na ”domaćem” terenu u Prokuplju savladali su danas ekipu Juhora iz Obreža rezultatom 3:2 (1:0) . Izabranici Ivana Jovanovića su od početka bolje ušli u meč što je rezultiralo sa nekoliko izglednih šansi u prvom delu. Međutim, šanse koje su stvarali Marjanović i Milosavljević nisu uspeli da pretoče u pogotke.

Taman kad se pomislilo da će se na poluvreme otići sa 0:0 Igor Ristić je bravurom iz slobodnog udarca postigao gol za 1:0. U drugom delu Žitorađa dodaje gas i preko vihornog Milosavljevića, koji je postigao pogotke u 54. i 60. minutu, dolazi do prednosti od 3:0. Treba istaći da je Žitorađa delovala bolje u većem delu meča, a posebno se u veznom redu uz mlađanog Milosavljevića istakao i Nikola Milić koji je bio motor ekipe iz Žitorađe.
Gosti su došli do 3:2 preko kapitena Dušana Ćosića koji je u 80. minutu prvo iskoristio nesmotrenost štopera, a potom u 88. i loše postavljanje mladog golmana Žitorađe Ilića i smanjio na 3:2.

– Drago mi je da sam posle dugo vremena dobio šansu u prvom timu od starta, i mislim da sam opravdao očekivanja. Što se igre ekipe tiče mislim da je u prvom delu falilo malo više ozbiljnosti, ali smo uspeli da to rešimo u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo slavili.– rekao je dvostruki strelac na današnjem meču, 19-godišnji Viktor Milosavljević.

Trener gostiju iz Obreža čestitao je Žitorađi na zasluženoj pobedi i rekao da njegova ekipa sada gleda napred i da se okreće novim izazovima koji joj predstoje.

U sledećem kolu Žitorađa dočekuje ekipu Sloge iz Despotovca.

FK ŽITORAĐA – FK JUHOR (3:2)
Stadion: Ofk Topličanin
Gledalaca: 140

Strelci: Ristić u 45, Milosavljević u 54 i 60. za Žitorađu, Ćosić u 80 i 88. za Juhor.

Fk Žitorađa: Ilić 7, Blagojević 7 (od 70. Filipović – ), Paunović 7, Milić 7,5, Cvetanović 8, Stojanović 7, Milosavljević 8,5, Ristić 7, Marjanović 6,5 (od 61. Dinić – ), Todorović 7 (od 70. Janković – ), Jovanović 6,5.

Fk Juhor: Maksimović 6, Miletić 6,5, Simić 6,5, Kolarević 6, Dinić 7, Jokić 6,5 Cvetković 6, Mitić 6, Jelić 5,5 (od 45. Vasić 6,5 ) Mitić D. (od 45. Filipović 6)

Igrač utakmice: Viktor Milosavljević 8,5 (Fk Žitorađa)

14 apr 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0. Vi možete ostaviti vaš komentar

Napiši komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo posetioce Toplicke Vesti online portala da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Topličke Vesti online portala ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između posetioca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Topličkih Vesti online portala. Redakciji Topličkih Vesti se možete obratiti na: komentar@toplickevesti.com.