U kategoriji Kuršumlija, Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Kosanica izgubila od Žitorađe, Kuršumličani na ivici provalije

Autor 7 apr 2021

ŽITORAĐA/KURŠUMLIJA- U zaostalom meču 20. kola Zone jug fudbaleri Žitorađe pobedili su Kosanicu sa 2:1 (1:1). Strelci:  Todorović u 8. i Stojanović u 74. iz penala za Žitorađu, Kocić u 34. minutu za Kosanicu.

Utakmica nije bila atraktivna ali je bila borbena. Obe ekipe su u današnji meč ušle sa težnjom da pobede, s obzirom da su tri boda značila beg u sredinu tabele. Bolje su se snašli domaći igrači koji su iako nekompletni zbog izostanaka Paunovića i Petkovića uspeli da na kraju bodove zadrže kod kuće. Najveća glavobolja gostima bio je Jovan Lučić, krilo domaćih, koji je bio najagilniji danas na terenu. U 8. minutu Lučić je centrirao, Jovanović glavom spustio loptu do Todorovića, koji je opalio po njoj sa 16 metara i skinuo paučinu sa gola Spalovića. Odmah po polasku sa centra Kosanica posle prodora Lapčevića dobija kazneni udarac.  Šutirao je Kocić u golmana Antonijevića, a zatim odbijenu loptu na 5 metara od gola šalje preko prečke. Do 34. minuta igralo se između dva šesnaesterca, kada se posle centrašuta sa leve strane i zakasnele reakcije Valjarevića i Antonijevića, Kocić iskupio i rutinski glavom matirao golmana gostiju za 1:1. To je ujedno bio rezultat kojim se otišlo na odmor. Drugo poluvreme proteklo je u inicijativi Žitorađe i prodorima Lučića po desnoj strani, koga je mahom loptama snabdevao Todorović, koji je danas sve ključeve držao u svojim nogama. Posle prve ozbiljnije šanse u kojoj se našao Mitić, Žitorađa je dobila penal, pošto je robusnog napadača Žitorađe u kaznenom prostoru srušio Đorđević za koga je to bio kraj meča zbog druge javne opomene. Rutinski je sa kreča pogodio iskusni Vladica Stojanović.
Žitorađa se ovom pobedom popela na 8. mesto sa 27 osvojenih bodova, dok je Kosanica na 13. poziciji sa 22 boda.

2

7 apr 2021. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0. Vi možete ostaviti vaš komentar

6 komentara za “Kosanica izgubila od Žitorađe, Kuršumličani na ivici provalije”

1. Uprava napolje

Bruka.Kosanica nikad gora!

2. Milan

A zale se da im je malo para. Ni dinar im vise ja ne bi dao. Obrukase Kursumliju

3. Kako radiš

Možda se ispunjavaju neke kletve? Mnogo je uprava obrukala i zeznula.

4. Slobodan

Nisu na Ivici nego u provaliji

5. Komšija

Druže, piscu prethodnog komentara, nisu ovo kletve , ovo je veliko neznanje i nerad predsednika kluba i njegovih saradnika.
    Pre jedno mesec dana u svom komentaru napisao sam da sa ovim rukovodstvom Kosanica ide u niži rang, nažalost izgleda da dosta dobro pogađam.
    Šta ti sad smeta veliki predsedniče fk kosanice

4
    1
  6. Paki

Nisu vam valjali Gića i Ivić e pa evo ga uspeh dno tabele.

3
    3

Napiši komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo posetioce Toplicke Vesti online portala da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Topličke Vesti online portala ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između posetioca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Topličkih Vesti online portala. Redakciji Topličkih Vesti se možete obratiti na: komentar@toplickevesti.com.