U kategoriji Kuršumlija, Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Kosanica lako savladala Žitorađu

Autor 13 feb 2019

KURŠUMLIJA- Fudbaleri Kosanice iz Kuršumlije pobedili su danas “Žitorađu” na njenom terenu sa 4:0 (2:0). Utakmica je odigrana u okviru priprema za nastavak prolećnog dela prvenstva Zone Zapad.

Golovima Nikole Jovanovića u 15. i 39. minutu Kuršumličani su otišli na poluvreme sa prednošću od dva gola, i bez ijedne ozbiljne pretnje po svoj gol. U drugih 45 minuta bolji fudbal sa više šansi na obe strane. Žitorađa je prvu ozbiljnu šansu zabeležila preko svog najboljeg igrača danas Dejana Stamenkovića u 57. minutu, kada je šutirao sa nekih 20-ak metara preko gola Spalovića. U 65. Gvozdenović povećava na 3:0, da bi tačku na meč stavio Pavićević u 78. minutu. Treba napomenuti da su Kosanici poništena još dva gola zbog ofsajda, inače bi rezultat bio ubedljiviji. Jedina svetla tačka u Žitorađi danas, pored Stamenkovića, jeste Blagojević i 16-godišnji golman Ilić, koji je imao nekoliko lepih intervencija.
Milan Marjanović, pomoćni trener Žitorađe, izjavio je:

-Još uvek su nam teške noge, teško trčimo, ali raduje me što smo danas u drugom delu prikazali bolju igru i da imamo prostora za napredak. Sigurno je da se polako neke stvari razjašnjavaju u vezi 11 koji će igrati na prvom meču, ali do tada nam ostaje da i dalje naporno radimo – rekao je Milan Marjanović, pomoćni trener Žitorađe.
Trener Kosanice Ivica Ćurčić rekao je da je ovo prva pripremna utakmica njegove ekipe i da ga raduje dobra forma njegovih izabranika. Dodao je da igru Kosanice želi da zasniva na dobrom individualnom kvalitetu koji će pretočiti u kolektiv jer, kako kaže Ćurčić, ekipu ne čini jedan igrač.

STADION: FK Žitorađa