U kategoriji Blace, Kultura, Kuršumlija, Poslednje Vesti, Prokuplje, Žitorađa.

Lektirići ex yu fest, odluke žirija

Autor 8 dec 2019

PROKUPLJE- Na sastanku održanom 07. decembra članovi stručnog žirija, zaključili su da je ove godine ponuda predstava na „ Lektirići ex yu festu“ bila najbolja otkako Festival postoji, u obe konkurencije. Sve predstave odlikuje težnja za traganjem i pomeranjem granica dramskog izraza, nesebično i vatreno predavanje pedagoškom radu, izražena kolektivna i individualna scenska ekspresija, dostojan odnos prema dramskoj baštini, kao i smeli izleti u stvaranje originalnih tekstova. Vođeno je računa o svim elementima pozorišnog čina, dok je publika dala nemerljiv doprinos uspehu odigranih predstava.Nakon odgledanih predstava ( 8 za decu i 4 za mlade), u periodu septembar- decembar 2019. godine, žiri je jednoglasno doneo sledeće odluke:
KATEGORIJA PREDSTAVA ZA DECU
3. MESTO „ Od čitanja se raste“ Jasminke Petrović, u režiji Slobodanke Oparnice, Dramska grupa „ Petar Kočić“ Inđija;
2. MESTO „ Kapetan Džon Piplfoks“ Duška Radovića, u režiji Marije Milenković, O Š „ Mitropolit Mihajlo“ Sokobanja;
1. MESTO „ Čarobnjak iz Oza“ Milene Depolo, u režiji Igora Ristića, ODDF „ Žar ptica“ Surdulica.
INDIVIDUALNE ODLIKE DOBILI SU:
ZA NAJBOLjU REŽIJU Igor Ristić ( „ Čarobnjak iz Oza“);
ZA NAJBOLjI ORIGINALNI TEKST Sandra Maksimović ( „ Minut čitanka“);
ZA GLAVNU ŽENSKU ULOGU Jelena Petković ( Doroti);
ZA GLAVNU MUŠKU ULOGU Miloš Đekić ( Pripovedač 1);
ZA EPIZODNU ŽENSKU ULOGU 3 ravnopravne odlike:
Ana Marinković ( Džesi), Bogdana Petrović ( Kornjača), Sara Stojković ( Strašilo);
ZA EPIZODNU MUŠKU ULOGU takođe 3 ravnopravne odlike:
Ilija Veljković ( Čarobnjak), Nikola Nikolovski ( Deda Mile), Dunja Petrović ( Bira dečak);
ZA GLUMAČKU BRAVURU Natalija Matevski ( Dželjana);
ZA KOLEKTIVNU IGRU Ansambl predstave „ Minut čitanka“ ;
ZA KOSTIMOGRAFIJU Ema Bogdanović ( „ Čarobnjak iz Oza“) ;
ZA SCENOGRAFIJU Helena Kovačević ( „ Alisa u zemlji čuda“) ;
Za SCENSKU MUZIKU Danijel Tasić ( „ Čarobnjak iz Oza“) ;
ZA ŠMINKU Jelena Đorđević ( „ Čarobnjak iz Oza“) ;
ZA VIZUELNI IDENTITET PREDSTAVE Ansambl predstave „ Alisa u zemlji čuda“ Dramska sekcija O Š „ Sveti Franjo“ Tuzla;
ZA LIKOVNOST PREDSTAVE Ansambl predstave „ Iz JA- grada u TI- grad“ Dramska radionica „ Kreativni put“ Blace;
ZA PEDAGOŠKI RAD Slobodanaka Oparnica;
NAGRADA ŽIRIJA PUBLIKE „ Guliver u zemlji lutaka“ AP „ Janićije Popović“ Gračanica.
KATEGORIJA PREDSTAVA ZA MLADE
3. MESTO „ Svadba“ Zorice Davitkovske u režiji autorke i Elene Jakimovske, SOU ĐORČE PETROV Kriva Palanka;
2. MESTO „ Lajanje na zvezde“ Milovana Vitezovića, u dramatizaciji i režiji Vesne Stanković, Gimnazija „ Crnjanski“- BIS Beograd;
1. MESTO „ Orkestar Titanik“ Hrista Bojčeva u režiji Ivane Milosavljević, Katolički školski centar „Sveti Franjo“ Tuzla.
INDIVIDUALNE ODLIKE DOBILI SU:
ZA REŽIJU Ivana Milosavljević ( „ Orkestar Titanik“);
ZA GLAVNU ŽENSKU ULOGU Doris Kovačević ( Meto);
ZA GLAVNU MUŠKU ULOGU Petar Ilić ( Mane);
ZA ŽENSKU EPIZODNU ULOGU DODELjENE SU TRI RAVNOPRAVNE ODLIKE:
Anabela Božić ( Ljupka), Tamara Erdeljanov ( Milena), Anđela Stambolijska ( Mara služavka);
ZA MUŠKU EPIZODNU ULOGU TAKOĐE TRI RAVNOPRAVNE ODLIKE:
Aleksandar Spasevski ( Džordž), Srđan Simić ( Manulać), Amar Bajraktarević ( Doko);
ZA GLUMAČKU BRAVURU Ognjen Miloradović ( Kocijan Petar Pablo);
ZA MAESTRALNO OSAVREMENjIVANjE TEKSTA Miroljub Riki Nedović ( „ Zana Zamfirović“);
ZA KOSTIMOGRAFIJU Ansambl predstave „ Orkestar Titanik“;
ZA SCENOGRAFIJU Likovna i dramska sekcija KŠC „ Sveti Franjo“ ( „ Orkestar Titanik“);
ZA KOLEKTIVNU IGRU Ansambl predstave „ Lajanje na zvezde“;
ZA ORIGINALNI DRAMSKI TEKST Zorica Davitkovska ( „Svadba“);
ZA SCENSKU MUZIKU „ Zana Zamfirović“ Pozorišta mladih Treća polovina Niš;
NAGRADA PUBLIKE „ Zana Zamfirović“ .
Ljiljana Milosavljević
Daniel Jovanović
Julka Kuzmanović- Cvetković


Kratak url URL: https://toplickevesti.com/?p=475299

8 dec 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.

Komentari su zatvoreni

Reklame

Maintained by OZ.I.T.Solutions
Scroll Up