U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport.

Nišlije odnele bodove iz Prokuplja

Autor 6 sep 2020

PROKUPLJE- U petom kolu Srpske lige istok OFK Topličanin izgubio je na svom terenu od Cara Konstantina sa 1:3, poluvreme 0:2. Iako su borbom i zalaganjem na terenu pokušali da iznenade kvalitetniju ekipu iz Niša fudbaleri OFK Topličanina su na kraju ipak zasluženo poraženi na domaćem terenu.

Strelci na susretu bili su Vojin Smiljković u 33. minutu i Milan Lazarević u 42. i 65. minutu, dok je jedini gol za domaćine postigao pred kraj susreta u 88. minutu Laza Gajić.

Prokupčani su se dobro držali i pokrivali svoj deo terena sve do 33 minuta, kada je na trenutak pala koncentracija što su gosti iskoristili i iz akcije koja u početku nije obećavala, poveli 0:1.

Desetak minuta posle primljenog gola, još jedan napad Nišlija koji uspeva da realizuje kapiten i najbolji igrač na današnjoj utakmici Milan Lazarević za sigurnu prednost od dva gola na poluvremenu.

U drugom delu iskusna ekipa Cara Konstantina je čekala svog protivnika i iz jednog kontranapada sredinom drugog dela, posle centaršuta sa leve strane Lazarević ponovo uspeva da glavom loptu sprovode u mrežu i već tada reši utakmicu.

Do kraja utakmice, podmlađena ekipa Topličanina je samo uspela da ublaži poraz i to lepim golom mladog Lazara Gajića koji je ušao u drugom poluvremenu i udarcem sa 16 metara postigao počasni pogodak za svoju ekipu.

U sledećem, 6. kolu prvenstva Srpske lige “Istok”, ekipu OFK Topličanina čeka Morava iz Vladičinog Hana.