U kategoriji Društvo, Poslednje Vesti, Prokuplje.

Prokuplje: Izveštaji sa sportskih terena

Autor 21 okt 2019

PROKUPLJE- U 4. kolu Super B lige rukometašice Topličanina savladale su na svom terenu Kikindu rezultatom 27:26, poluvreme 14:12. Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Danijela Kričak sa devet golova, dok se u gostujućoj ekipi istakla Linez Čočaj takođe sa devet pogodaka. Od samog starta, Topličanin je došao do prednosti koju je uspeo da održi do kraja utakmice i da dođe do važne pobede. U narednom kolu, rukometašice Topličanina gostuju u Boru.

Rukometaši Topličanina, u okviru nastavka prvenstva Super B lige, poraženi su u Jagodini od istoimene ekipe rezultatom 30:23, poluvreme 12:10. Najefikasniji kod pobednika bio je Božanić sa pet golova, dok se kod Topličanina istakao Stefanović sa šest pogodaka. U najslabijoj partiji ove sezone, rukometaši Topličanina, posebno u drugom poluvremenu, dozvolili su Jagodincima da se razmahnu i da stvore prednost koja je za Prokupčane do kraja bila ne nadoknadiva. U sledećem kolu, Topličanin dočekuje Žitorađu.

U okviru drugog kola košarkaškog prvenstva Prve srpske lige Istok, košarkaši Topličanina savladali su u Aleksincu domaći Jastrebac rezultatom 77:68. Prokupčani su vodili tokom čitave utakmice koju su rutinski priveli kraju za maksimalan učinak. U narednom kolu, košarkaši Topličanina na svom parketu dočekuju KK Niš.

Fudbaleri Topličanina još jednom su odigrali sjajno na gostovanju i malo je nedostajalo da zabeleže novu pobedu. U Prahovu, u jednom od derbija 10. kola Srpske lige, FK Dunav i Topličanin podelili su bodove rezultatom 1:1. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu, da bi Topličanin preko najboljeg strelca, centarfora Stojkovića, u 57. minutu došao do izjednačenja, što je bio i konačan rezultat. U sledećem kolu, fudbaleri Topličanina dočekuju Moravac Orion iz Mrštana.

Fudbaleri Akademije 10, u okviru nastavka prvenstva fudbalske Zone Jug, poraženi su u Blacu u susretu sa FK Nebeski anđeli iz Vranja rezultatom 1:0.

Stonoteniseri Topličanina, u derbiju Druge lige, poraženi su u Prokuplju od ekipe Vranja rezultatom 4:1.