U kategoriji Kuršumlija, Poslednje Vesti, Sport.

Autor 27 jula 2019

KURŠUMLIJA/BEOGRAD- Na Sportskim igrama mladih održanim u Beogradu na Adi Ciganliji u periodu od 22.07-26.07 Kuršumliju je predstavljalo preko 70 sportista i trenera u osam sportova.

Sportisti iz Kuršumlije su još jednom pokazali da naš grad ne mora da brine za budućnost sporta.

Atomski mravi su treću godinu zaredom Državni prvaci Srbije u igri između dve vatre dok su njihovi vršnjaci u ekipi “Vatrene strele” osvojili treće mesto.

“Atomski mravi” su se plasirali na Regionalno finale koje će se održati u Splitu od 16.08 do 22.08. gde će se takmičiti sa ekipama iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Veliki uspeh napravili su i basketaši iz Kuršumlije koji su osvojili bronzanu medalju.

Malo više sreće je nedostajalo našoj ekipi da budu finalisti i da ostvare plasman u Split i tako i oni predstavljaju našu zemlju na Regionalnom finalu.

Od ostalih sportova teniser Nikola Nešić je došao do četvrtfinala, odbojkašice su ispale u osmini finala, dok su fudbaleri već u prvom kolu izgubili od ekipe iz Beograda.

Stonoteniseri, šahisti kao i ekipe u odbojci na pesku nisu imali zapaženijeg rezultata, žreb im nije bio naklonjen previše, pa su tako već na početku takmičenja završili svoje učešće.

Treba napomenuti da su svi sportisti svojim ponašanjem kako na terenu tako i van njega predstavili svoj grad u najboljem svetlu – kaže koordinator Sportskih igara mladih za Kuršumliju Nikola Milijanović.