U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport.

Topličanin i Pčinja podelili bodove

Autor 25 okt 2020

PROKUPLJE- U 14. kolu Srpske lige istok Topličanin i Pčinja iz Trgovišta igrali su u Prokuplju 1:1 (0:0). Prokupčani su tokom prvih 45 minuta imali inicijativu, pokušavali da stignu do gola gostiju, ali se ipak poluvreme završilo bez golova, sa nekoliko poluprilika na jednoj i drugoj strani.

U drugom poluvremenu nakon 15 minuta, napadač gostiju Stefan Ćuković iz akcije koja u početku nije obećavala šutira sa 20-ak metara i postiže vodeći pogodak za svoju ekipu.

Od tog trenutka Prokupčani kreću odlučnije ka golu gostujuće ekipe, u 70 minutu Momir Savić propušta stopostotnu šansu, kada posle prodora po levoj strani rezerviste Veljka Pavlovića i odličnog centa šuta Savić natrčava i šutira sa 5, 6 metara, ali ta lopta pogađa golmana Pčinje Vladana Vidosavljevića koji u tim trenucima uspeva da spasi siguran gol.

U 82. minutu nakon centaršuta sa desne strane, kapiten Ivan Kaličanin pronalazi na suprotnoj strani Veljka Pavlovića koji preciznim udarcem postiže izjednačujući pogodak i kako se ispostavilo stavlja tačku na konačan rezultat 1:1.

Topličanin je i dalje na dnu tabele, zauzima pretposlednje 19. mesto sa samo 6 bodova u prethodnih 14 kola.

Priliku za nove bodove Prokupčani će imati sledećeg vikenda kada gostuje ekipi Trstenik, što neće biti nimalo lako jer se radi o klubu iz gornjeg dela tabele prvenstva Srpske lige “Istok“ koji sa 21 bod zauzima 6. mesto.