U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport.

Topličanin pružio solidan otpor lideru prvenstva

Autor 18 okt 2020

PROKUPLJE- Fudbaleri Topličanina izgubili su u Zaječaru od Timoka 1919 rezultatom 2:0, poluvreme 0:0. Utakmica je odigrana u okviru 13. kola Srpske lige istok.

Prilično oslabljena ekipa Timoka savladala je pretposlednju ekipu na tabeli dosta teže nego što se očekivalo. Utakmica je počela terenskom inicijativom domaćih, koji su dominirali u posedu lopte i kroz pas tražili put do protivničke mreže, dok se namera gostiju, koji su došli da pokušaju da sačuvaju svoju mrežu i izvuku bod sa teškog gostovanja videla od samog starta.

Uprkos dominaciji tokom celog prvog dela, teško su domaći dolazili do prilika i nisu uspevali da nađu rupu u gustom defanzivnom bedemu gostiju. Prvu priliku na meču videli smo posle pola časa igre i to pred golom Timoka. Nakon brze kontre gostiju lopta dolazi do napadača koji sa dvadesetak metara šutira tik pored leve stative i upozorava domaće da ipak neće biti tako lako kako se očekivalo, uprkos ogromnoj razlici u kvalitetu. Tek u 40. minutu prva prilika za domaće, posle prekida Nikolić proba glavom, ali sjajno brani golman Topličanina i sa 0:0 se odlazi na odmor.

Drugo poluvreme počelo je u istom ritmu, “Beli labudovi” su držali loptu i tražili put do vođstva. Uzbuđenja nije bilo sve do isteka 60. minuta kada iz naizgled bezopasne situacije na centru terena vezista domaćih šalje dijagonalu u šesnaesterac gde sjajno skače Nikolić i udracem glavom pogađa prečku, a na odbijenu loptu natrčava Dragićević i sprovodi je u nebranjenu mrežu za 1:0. Posle pogotka veliki protesti gostiju koji su smatrali da je strelac pogotka bio u očiglednom ofsajdu u trenutku udarca Nikolića, ali sve što su postigli je par žutih kartona zbog žestokih prigovora linijskom sudiji koji nije podigai zastavicu. Nakon vodećeg pogotka, znatno se promenila situacija na terenu, gosti koji su do tog trenutka stajali u klasičnom “bunkeru” morali su da se otvore i pokušaju da dođu do izjednačenja, što je otvaralo mnogo prostora za kontre Timoka. U 70. minutu meča preti Topličanin koji je stvorio sjajnu šansu, ali golman domaćina sačuvao je koncentraciju i pored toga što nije imao nikakvog posla tokom cele utakmice i odlično intervenisao. Šest minuta kasnije, posle ubacivanja sa desne strane lopta nepravilno odskače i pogađa gostujućeg štopera u ruku, a sudija pokazuje na belu tačku, a nezadovoljstvo deljenjem pravde u gostujućem taboru kulminira. Pored žestokih protesta, sudija stoji pri svojoj odluci, a Dragićević sigurno realizuje jedanaesterac za 2:0 i sigurnu završnicu meča. Do kraja su imali domaći još jednu priliku iz kontre, ali Ristić nije propustio loptu do saigrača koji je bio u mnogo boljoj poziciji i prilika za treći gol je propala.

(izvor zajecaronline)

18 okt 2020. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0. Vi možete ostaviti vaš komentar

Napiši komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo posetioce Toplicke Vesti online portala da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Topličke Vesti online portala ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između posetioca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Topličkih Vesti online portala. Redakciji Topličkih Vesti se možete obratiti na: komentar@toplickevesti.com.