U kategoriji Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport.

Topličanin startovao pobedom

Autor 19 avg 2019

PROKUPLJE- U prvom kolu Srpske lige Istok, fudbaleri Topličanina savladali su na svom terenu Trstenik rezultatom 3:0, poluvreme 1:0. Pred oko 1000 gledalaca po idealnom vremenu za igru, strelci za Topličanin bili su Prokić u 44. minutu, Stojković u 59. i Savić u 81. minutu.

Od samog starta Prokupčani su nagovestili da su favoriti u ovom meču. Većim delom prvog poluvremena igralo se na polovini gostiju sa nekoliko poluprilika za Topličanin a terenska nadmoćnost krunisana je golom u finišu posle velike greške golmana Trstenika. U drugom poluvremenu gosti su pokušali da zadrže loptu više u svom posedu kako bi došli do prilika za gol, ali igrači Topličanina su mirnom igrom pre svega na sredini terena uspeli da potpuno kontrolišu utakmicu i postignu još dva pogotka za konačnih 3:0, na zadovoljstvo prisutne publike na stadionu kraj Toplice. Igrom i rezultatom u prvom kolu, Topličanin je pokazao da će igrati zapaženu ulogu u ovogodišnjem prvenstvu a prva prilika za to biće u narednom kolu kada Prokupčani gostuju u Nišu gde se sastaju sa ekipom Sinđelića.