U kategoriji Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Velika pobeda Badnjevca

Autor 13 sep 2020

ŽITORAĐA/BADNJEVAC- U 6. kolu Zone Jug fudbaleri Badnjevca savladali su Čekmin sa 5:0. Od prvog do poslednjeg minuta ekipa Dragana Stankovića – Šimija se pitala za sve na terenu. Početnu inicijativu domaći su krunisali posle prodora Stanojevića, kada je krilni igrač Badnjevca oboren u šesnaestercu a Savić pokazao na belu tačku. Hladan kao led bio je Dejan Krstić koji je danas gospodario zelenim tepihom. Rutinski je sproveo loptu u donji levi ugao gola Dimitrijevića. Sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor. Drugi deo u svakom segmentu igre pripao je ponovo domaćinima. Posle bega hitronogog Raimovića u 47. minutu, i oštrog centaršuta na drugoj stativi je sve ispratio Nemanja Stanojević i sproveo loptu u gol. Četiri minuta kasnije posle jednog centaršuta u skoku štoper gostiju Marinković ruši Marjanovića, a Savić ponovo pokazuje na penal. Opet je siguran egzekutor bio lucidni Krstić. Četvrti i peti gol delo je iskusnog Dalibora Marjanovića koji je na asistencije Miloša Petrovića oba puta sproveo loptu iza Dimitrijevića. Mogli su gosti do počasnog pogotka ali je udarce gostiju zaustavio u nekoliko navrata fenomenalni Andrija Ilić, i zasluženo je sačuvao mrežu . Treba napomenuti da je prve minute danas zabeležio i 17-godišnji Luka Damnjanović krilni napadač Svetlosti.

SVETLOST: A. Ilić 8, Tonić (k) 7,5 (M. Ilić 7), Stevanović 7, Perović 7, Maletić 7,5, Nikolić 7 (Pavlović 7), Stanojević 7,5, Krstić 8, Raimović 7 (Damnjanović 7) , Petrović 7, Marjanović 8,5.

ČEKMIN: Dimitrijević 6, Ilić 6, Tasić 6,5, Milošević 6, Mitić 7 (Micaković 6), Marinković 5,5, Mladenović 6 (Ilić – ) , Mitrović 6,5 (Stanisavljević 6 ), Tasić 6, Stojiljković 6, Zdravković 7.

Igrač utakmice: Dalibor Marjanović 8,5 (Fk Svetlost)

Svetlost

13 sep 2020. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0. Vi možete ostaviti vaš komentar

Napiši komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo posetioce Toplicke Vesti online portala da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Topličke Vesti online portala ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između posetioca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Topličkih Vesti online portala. Redakciji Topličkih Vesti se možete obratiti na: komentar@toplickevesti.com.