BlaceDruštvoKuršumlijaPoslednje VestiProkupljeŽitorađa

Vučić najavio povećanje plata u javnom sektoru od 5,1 odsto

Od 1. januara 2026. godine plate u javnom sektoru biće povećane za 5,1 odsto, najavio je juče predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Istakao je da će kumulativno povećanje u ovoj godini sa povećanjem od 1. januara za prosvetu iznositi 28,6 odsto, a u zdravstvu 19,2 odsto, a najavio je da će država naći snage da dodatno poveća plate za specijalne jedinice policije i Vojske Srbije.

Vučić je za televiziju Prva naveo da su minimalne plate za 13 meseci uvećane kumulativno 37 odsto, dodavši da će penzije biti uvećane 12,2 odsto od 1. decembra i biće isplaćene oko 6. januara, što znači da je kumulativno povećanje penzija za 12 meseci iznosilo 24,4 odsto.

On je rekao da je stopa inflacije u oktobru iznosila 2,8 odsto i da se vratila u planirane granice.

3
11
Soko Banja

Povezano

8 komentara

  1. U svim opstinama na Kosovu i Metohiji gde je vecinski Srpski zivalj pre 15 dana na izborima si pobedio,Aco Srbine Kosovo i Metohija je uz tebe.

    4
    15
  2. Ako Bugarima ne budu rasle plate već sledeće godine ćemo sustići standard ljudi u najsiromašnijoj zemlji evropske unije.

    1. Kad ih budemo oterali i vratili pokradeno, kad ukinemo lošu selekciju i partije stićićemo vrlo brzo standard Mađarske i Slovačke

      5
      1
  3. To njegovo kumulativno povećanje kako on kaže već je pojeo rast cena onih proizvoda koje država kao kontroliše. Tek da zamajava narod.

    5
    1
    1. Ako hocemo da budemo posteni i korektni zadnjih meseci nije bilo rasta cena u prodavnicama niti rasta cena goriva niti se kurs evra menjao

      4
      6
Back to top button