U kategoriji Blace, Kultura, Kuršumlija, Poslednje Vesti, Prokuplje, Žitorađa.

Završen 8. „ Lektirići fest“

Autor 25 nov 2020

PROKUPLJE- Međunarodni festival pozorišta za decu i mlade „ Lektirići ex yu fest“ završen je dodelom odlika za dramske trupe i pojedince.
Festival, već osam godina unazad, organzuje Narodna biblioteka „ Rade Drainac“ , uz sufinansiranje Ministarstva kulture i medija Republike Srbije i Grada Prokuplja.

Ansambl predstave “ Uspavana lepotica“ BIS Beograd

Stručni žiri „ Lekirići ex yu festa“, nakon odgledanih deset predstava ( po pet u konkurenciji za decu i za mlade), izražava žaljenje što su neke trupe, iz poznatih i razumljivih razloga, morale da odustanu od učešća na osmom festivalu i što neki ansambli nisi bili u mogućnosti da nastupe pred publikom, čime je izgubljen najznačajniji element pozorišnog čina- živi kontakt sa gledaocima, već smo bili primorani da gledamo snimke tih komada.
Na svojoj sednici, održanoj 23. novembra 2020. godine u 18. 30 minuta, nakon većanja i konsultacija, stručni žiri doneo je ( jednoglasno) sledeće odluke o odlikama:
PREDSTAVE ZA DECU
3. mesto „ Kad bih ja bio veliki“ „ Vragolani“ KUD „ Goša“ Smederevska Palanka;
2. mesto „ Kako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“ Dečja scena KUD „ Vuk Karadžić“ i Trsteničkog pozorišta;
1. mesto „ Uspavana lepotica“ Teatar „ Deca za decu“ Studio „ Bis“ Beograd
Najbolja režija: Maja Bunjac ( „ Uspavana lepotica“);
Najbolji tekst: Miliš Milošević- Šika ( „ Kako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“);
Za najbolju žensku ulogu dodeljuju se dve ravnopravne odlike:
Maša Marković ( Zorica- Ružica);
Tijana Matić ( Vesna);
Za najbolju mušku ulogu dve ravnopravne odlike:
Dimitrije Nikolić ( Stefan, mršavi kralj);
Viktor Nedeljković ( Balačko);
Za najbolju epizodnu žensku ulogu dve ravnopravne odlike:
Natalija Babić ( Duca);
Helena Popović ( Mišić Micko);
Za najbolju mušku epizodnu ulogu dve ravnopravne odlike:
Ognjen Petrović ( Tata);
Pavle Kitanović ( Buca);
Za glumačku bravuru: Valerija Mijajlović ( Biljana), Maja Aleksić ( Živana), Sofia Trifunović ( Zvezdana), Mila Guranov ( Srećka);
Za kolektivnu igru: Ansambl predstave „ K`o nekad u osam“ O Š „ Milić Rakić Mirko“ Prokuplje;
Najbolja scenografija: Vasilije Petrović ( „ Kako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“);
Najbolji kostim: Violeta Jović, Svetlana Vasiljević ( „ Uspavana lepotica“);
Najbolji scenski pokret: Ema Stojković i Lana Lujić „ Uspavana lepotica“
Najbolji scenski govor: Ansambl predstave „ Kako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“;
Negovanje baštine i slovenskih korena: Ansambl predstave „ Kako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“.
PREDSTAVE ZA MLADE
3. mesto „ Pidžama za šestoro“ SB pozorište Sokobanja;
2. mesto „ Miris života unazad“ AP SKC Niš;
1. mesto „ Svi smo priče, koja je tvoja?“ Studio „ Bis“ Beograd;
Najbolja režija: Pavle Jerinić ( „ Svi smo priče, koja je tvoja?“)
Nabolji tekst: Članovi dramske grupe Studija „ Bis“ ( „ Svi smo priče, koja je tvoja?“);
Najbolja glavna ženska uloga: Ana Veljković ( Suzi, kuvarica );
Najbolja glavna muška uloga: Nemanja Nikolovski(Momo);
Najbolja ženska epizodna uloga: Ivona Ilić ( „ Devojka anoreksična“);
Najbolja muška epizodna uloga: Rista Milutinović ( Dečko seksista);
Glumačka bravura: Nenad Stanisavljević ( Rober);
Najšarmantniji glumački dvojac: Vladimir Mirković ( Predrag), Ignjat Jovanović ( Nenad)
Scenografija: „ Miris života unazad“;
Kostim: „ Miris života unazad“;
Odlika za omladinski aktivizam: „ Deca pakla“ Surduličkog kulturnog centra;
Odlika za umetnički odgovor na pošast alkoholizma: „ Šta je to u ljudskom biću što ga tera
prema piću“ Prokuplje.


Kratak url URL: https://toplickevesti.com/?p=488486

25 nov 2020. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.

Komentari su zatvoreni

Maintained by OZ.I.T.Solutions