U kategoriji Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Žitorađa bolja od Župe

Autor 3 juna 2019

ŽITORAĐA- Poslednju utakmicu kao domaćini u ovoj sezoni fudbaleri Žitorađe odigrali su u Pukovcu i savladali Župu iz Aleksandrovca sa 2:1. Iako utakmica nije imala rezultatskog značaja Žitorađa je odigrala maksimalno angažovano i zasluženo pobedila.

Žitorađa je povela u 9. minutu evro golom Miloša Jankovića sa preko 25 metara.

Ređale su se šanse za Žitorađu do kraja prvog dela, međutim egzekutori nisu bili na visini zadatka te je kazna stigla u 37. minutu, kada je danas odličnog Ilića savladao Andrejić. Drugi deo ponovo u znaku Žitorađe, i nagrada stiže u 53. minutu iz jedanaesterca, kada hladnokrvni Ristić šalje golmana u jednu a loptu u drugu stranu.

Do kraja Žitorađa je imala još 5 stopostotnih šansi, dok je par šansi gostiju neutralisao 17-godišnji Ilić.

U poslednjem kolu Žitorađa igra u Kuršumliji sa Kosanicom.

Na kraju zasluženih 2:1 za Žitorađu.

Stadion: FK Pukovac

Gledalaca: 50

Sudija: Minić 7,5

Strelci: Janković 9. i Ristić (p) 53. minut za Žitorađu, Andrejić 37. minut za Župu.

Žuti kartoni: Marjanović (Žitorađa), Pelić i Ćirić (Župa)

FK Žitorađa: Ilić 8,5, Filipović 7,5, Paunović 7,5, Stojanović 7, Cvetanović 7, Janković 8, Jovanović 7, Ristić 8 (Vukadinović -) , Marjanović 7, Stamenković 7, Dinić 7,5 (Blagojević -)

FK Župa: Milošević 7, Cvetić 6,5, Pelić 6,5, Stepić 6, Lisinac 6,5, Radović 6 (Milić -), Lazarević 7 (Tomić -), Andrejić 7,5, Maksić 6,5, Zdravić 7, Lapčević 7 (Ćirić -)

Igrač utakmice: Andrija Ilić (FK Žitorađa) 8,5.

3 juna 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0.