U kategoriji Poslednje Vesti, Sport, Žitorađa.

Žitorađa, sportski vikend: Dva remija i tri poraza

Autor 11 okt 2020

ŽITORAĐA – Ovog vikenda sportski klubovi iz Žitorađe nisu se baš proslavili. Na pet utakmica saldo je tri poraza i dva remija. Osim fudbalskog počela su prvenstva i u rukometu.

Muška rukometna ekipa Žitorađe u 1. kolu Super B lige istok-zapad pretrpela je poraz od ekipe Priboja u gostima rezultatom 32:24. Kod Žitorađana istakao se Veselin Maljević sa 8 pogodaka, kao i Blagoje Marković sa istim brojem pogodaka.
Debitantsku utakmicu u Super B rukometnoj ligi, po dobrom neće pamtiti ni izabranice Vlade Antanaskovića-ŽRK Žitorađa. Vidno neiskusnija Žitorađa, promašivala je zicere i bila daleko od svoje igre, protiv maksimalno motivisanih i boljih gošći iz Kučeva, te na kraju rezultat 21:40 nije neopravdan. Kod domaćina, ŽRK Žitorađe, najbolja je bila Milena Dinić sa 5 preciznih šuteva.

Što se fudbala tiče FK Žitorađa, FK Svetlost iz Badnjevca i FK Dobrič iz Pejkovca igrali su utakmice 9. kola u Zoni Jug.
U kombinovanom sastavu, bez golmana, sa veznjakom Stevanovićem među stativama, FK Žitorađa otputovala je u Orašje, gde je odmerila snage sa ekipom Budućnosti. Već u 20. minutu Žitorađa je gubila sa 2:0, a do kraja gosti su postigli još jedan pogodak. i stiče se utisak, rutinski odradili ovu utakmicu, u kojoj je Žitorađa ušla kao favorit.
U istom takmičenju FK Dobrič je golom Stefana Cvetkovića u 24. minutu izborio remi u derbiju začelja protiv ekipe Gracka. Gosti su poveli u 12. minutu, a posle izjednačujućeg pogotka igrao se egal meč u kome su se posebno istakli čuvari mreže obeju ekipa.
Na ni malo lakom gostovanju u Gornjoj Stopanji, ekipa Badnjevačke Svetlosti izborila je remi i u Badnjevac se vratila sa bodom. Od samog starta bila je jedna tvrda utakmica, sa dosta borbe na sredini terena, i po nekom dobrom šansom na obe strane. Najbolju šansu za goste iz Badnjevca propustio je iskusni kapiten Marjanović u 75. minutu koji je tukao glavom pored gola gostiju.