BlaceKuršumlijaPoslednje VestiProkupljeSportŽitorađa

Zona Jug: Svetlost iz Badnjevca overila jesenju titulu

ŽITORAĐA/BADNJEVAC- U poslednjem kolu jesenjeg dela sezone u Zoni Jug Svetlost iz Badnjevca pobedila je danas u Pukovcu Jedinstvo iz Gornjeg Stopanja sa 3:2 i osvojila jesenju titulu.

PUKOVAC – STADION: Prle (Pukovac) SUDIJA: Nemanja Arsić (Leskovac) 7 ŽUTI KARTON: Mladenović (Svetlost) STRELCI: Marjanović u 31 i 49. minutu, Mladenović u 76. za Svetlost, Blagojević u 57 i 79. minutu za Jedinstvo

SVETLOST: A. Ilić 6,5, L. Jovanović 7, S. Jovanović 7, Perović 7, Tonić 7, Stojković 7,5, Mladenović 8 (od 82. Janković – ), D. Ilić – ( od 8. Petrović 7) Marjanović 8 (od 78. Veličković – ) Mitić 7, Arsić 7.

JEDINSTVO: Aleksić 6, Marković 6,5, Ristić 6, V. Stefanović 6,5, Stojanović 6, Alempijević, Blagojević 7,5, Trajković 7, Kostić 6, Đorđević 6, D. Stefanović 7.

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Mladenović (FK Svetlost)8

Pobedom u derbiju kola Svetlost iz Badnjevca kod Žitorađe overila jesenju titulu. Meč je bio težak za obe ekipe, vodila se rovovska borba na sredini terena, ali je tas na vagi u korist domaćina danas bio raspoloženi Lazar Mladenović. U 31. minutu spojio je loptom ”ispod zemlje” iskusnog Dalibora Marjanovića sa golom, a Šiljonator u svom stilu upisao novi gol na svom kontu. Tako se otišlo na odmor, a bilo je još par šansi na obe strane, međutim golmani su bili na visini zadatka. Na 2:0 povećavaju isti akteri, Mladenović povlači kontru sa centra i vodi loptu do šesnaesterca odigrava Arsiću koji na drugoj stativi servira ”na tacni” loptu Marjanoviću koji postiže svoj 19. pogodak u ovoj polusezoni. Gosti brzo smanjuju na 2:1 preko Dalibora Blagojevića, a Mladenović nastavlja da bude konstanta pretnja po gol gostiju. U 76. minutu, lopta na navođenje od strane Andrije Ilića, sa preko 70 metara, Mladenoviću na nogu, koji dribla čuvara i savladava mladog Aleksića za 3:1. Tada je sve bilo rešeno, ili su bar tako mislili domaći igrači, ali je Blagojević iskoristio nesmotrenost štopera domaćih i ponovo savladao Ilića.
Svetlost je do kraja uspela da konsoliduje svoje redove, sačuva prednost, i overi naslov jesenjeg prvaka. Svetlost je sama na vrhu posle današnjeg poraza Jablanice od Radana i sada Svetlost ima 31, a drugoplasirana Jablanica 28 bodova. Na jugu, najbolji se fudbal igra u Badnjevcu. Garda Dragana Stankovića – Šimija je sasvim zasluženo došla do ovog laskavog zvanja, a iz jakog kolektiva posebno se istakao iskusni 39-godišnji Dalibor Marjanović, mašina za golove, koji je na 14 utakmica čak 19 puta matirao protivničke golmane.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Ovu web lokaciju štiti Google reCAPTCHA - Politika privatnostii - Uslovi korišćenja zaštite

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo posetioce Toplicke Vesti online portala da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Topličke Vesti online portala ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između posetioca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Topličkih Vesti online portala. Redakciji Topličkih Vesti se možete obratiti na: komentar@toplickevesti.com.